Size bir telefon kadar yakınız
0384 213 19 96

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

1954 yılında firmamızın temellerini atan Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL şoförlük yapmakta iken iki ağabeyi ile ilimizde bir lokanta açmışlar. Lokantanın buzdolabı arızalandığı zaman Ankara Siteler’den 1 ay – 2 ay tamirci gelmesini bekliyorlarmış. Yine buzdolabının arızalandığı bir gün Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL Nevşehir’e gelen buzdolabı tamircisine, “Bana buzdolabı tamirini bana öğretirmisiniz? Sizi çok bekliyoruz benim elim anahtar tutar bu işleri bende yapabilirim” der.

Gelen tamirci,  Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL’e Ankara Siteler sanayi sitesine gelmesini söyler. Alışveriş için kamyonla Ankara’ya gidildiği zaman, Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL Sitelere gider. Kamyonun dolması 3 – 5 gün sürdüğü için her gittiğinde Sitelere gider ve orada kurs görür ve 3 hafta sonunda tamirci ustası “tamam sen artık buzdolabı tamir edebilirsin” diyerek,  1 Tüpgaz, havşa takımı, gaz aparatı, rekor boru ve biraz yedek parça malzeme ile Nevşehir’e gelir. Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL o tarihten sonra buzdolabını da tamir etmeye başlar.

1970 yılında ise Nevşehir Yeni Sanayi Sitesinde Teknik bobinaj Yunus BAHADIR usta ile tanışırlar ve bobinajcı Yunus BAHADIR’la ortak iş yapmaya karar verirler. 1971 yılında ilkokuldan mezun olan 2. Kuşak temsilcisi Hacı Mustafa Yahya ustamız sanayide Yunus BAHADIR ustanın yanında çırak olarak işe başlamıştır.

Çıraklık, kalfalık döneminden sonra 1976 yılında Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL ile oğlu Mustafa Yahya YÜCEİL, 1. Ve 2. Kuşak baba – oğul Çiftgüç Elektrik firmasını kurarlar. 1971 yılından sonra Nevşehir’in ilk soğutma ustası Rahmetli Hacı Mehmet Nazım YÜCEİL ile Hacı Mustafa Yahya ustamız 1976 – 1987 yılları arasında beraber çalışırlar.

1987 yılından ise Hacı Mustafa Yahya ustamız firma faaliyetlerine yalnız olarak devam eder, 1996 yılında ise 3. Kuşak temsilcisi Hacı Mustafa Yahya ustamızın oğlu Nazım usta firma faaliyetlerine dahil olarak, firmamızda 3. Kuşak işlerin başına geçmiştir.

2010 yılında kurumsallaşma adımları atılarak Çiftgüç Soğutma Otomotiv İnşaat Elektrik Hırdavat Ticaret Sanayi Limited Şirketi kuruldu.

Şirket bünyesinde,  DeWALT, Hitachi, KL Markalı Elektrikli El Aletlerinin bayi ve servisliği, Elektrik motorları ve yedek parçaları, Bobinaj malzemeleri, Jeneratör güç sistemleri, Su sistemleri  Domak bölge bayi, Alimar Jeneratör, Atiker Kaynak makinaları Satış ve servis hizmetlerini vermekteyiz .

Geçmişten günümüze hızla büyüyen firmamız engin bilgi ve tecrübe ile kaliteli ve güvenli hizmet vermektedir.

EnglishTurkish